Sleva 10% od 3000.-Kč (120€) pro registrované | Doprava zdarma od 1000.-Kč (40€) pro všechny

Outkovka pestrá - coriolus versicolor 100 kapslí

100% bio - organic 100 kapslí
Značka: Houbičky.eu
684 Kč 684 Kč / 100 ks
do 4 dnů
Možnosti doručení
Mimořádný BIO přípravek z Outkovky pestré - coriolus versicolor ve formě práškových kapslí
 
Outkovka pestrá je velmi silný adaptogen a výrazně stimuluje imunitní systém.
 
Úspěšně léčí HPV, je silně protizánětlivá, má protivirové účinky, používá se jako velmi účinná prevence rakoviny a jako podpůrný prostředek při léčbě onkologických onemocnění. (..více v celém popisu produktu)
 • ☝️Outkovka pestrá duální tekutý extrakt ZDE
 • Rozdíl mezi práškem a extraktem vysvětlen ZDE
 • Certifikovaný organický doplněk stravy v BIO kvalitě
 • Vyrobeno v ČR ze suroviny vyrobené v Rakousku
 • Vhodné pro děti od 3 let
 • Bez laktózy, bez lepku, Vegan
 • 100% přírodní a bezpečný produkt
 • Jasný a průkazný původ suroviny (hub) - Rakousko
 • Na trhu již od roku 2012
 • Garance vrácení peněz
 • Ověřené recenze zákazníků ZDE

Detailní informace

Detailní popis produktu

BIO Práškové kapsle z Outkovky pestré 100 kapslí.

☝️kvůli absurdnímu zařazení Outkovky pestré na seznam "nových potravin", musíme přípravek nabízet jako veterinární přípravek. Nemusíte se ale obávat užívání. Je to bezpečné!

Obsahuje všechny složky Coriolus versicolor v přirozené koncentraci a složení. Po sklizni jsou houby šetrně vysušeny (při teplotě pod 35 ° C) a poté rozemlety na ultrajemnou velikost. Tato technika je také známá jako „shellbroken process“. To znamená, že buněčné stěny jsou rozbity. To je nutné, protože houby mají velmi tvrdé buněčné stěny skládající se z chitinu, který lidské tělo nedokáže zpracovat. Proto je tento speciální proces zpracování důležitý, aby tělo mohlo absorbovat veškerý žádoucí obsah houby. Pokud použijete houbový prášek, získáte celé spektrum Coriolus versicolor.

OBSAH KAPSLE: 
300 mg prášku z organických hub, 120 mg tobolky z rostlinné celulózy
Užívejte 2krát denně 2 nerozkousané kapsle zapít vodou. (ideálně 30 min. před jídlem)
 
Kapsle lze otevřít a její obsah vysypat do nápoje.
 
Účinky dle TCM:
Prevence rakoviny, doplňková terapie rakoviny, zlepšení snášenlivosti radioterapie a chemoterapie, imunitní systém, protizánětlivý účinek, proti virům (včetně SARS-CoV-2) a bakteriím, kokům, HPV, chlamydie, borelie, kvasinky (užívat společně s polyporus umbellatus), autoimunitní onemocnění, podpora jater

Primární léčebný přínos houby coriolus versicolor:

Coriolus zlepšuje funkci imunitního systému tím, že stimuluje produkci cytokinů, zvyšuje počet přirozených zabíječů (NK buněk) a další funkce posilující imunitní systém.

Outkovka pestrá obsahuje prebiotika, která pomáhají vyživovat užitečné bakterie ve střevech podporující váš imunitní systém.

Historické využití léčivých hub z coriolus versicolor:

Houba coriolus versicolor neboli Trametes Versicolor je jednou z nejlépe prozkoumaných léčivých hub. Roste na mrtvých kmenech po celém světě a své jméno získala proto, že její hnědé a opálené kroužky vypadají jako ocasní pera krocana. V TČM (tradiční čínské medicíně) se krocaní ocásek používá k léčbě plicních onemocnění a v Japonsku se lék PSK, který se získává z coriolus versicolor, používá k posílení imunitního systému při podávání se standardní léčbou rakoviny. V Číně se také používá podobný lék zvaný PSP. Coriolus versicolor obsahuje jedno z nejvyšších množství beta-glukanů ze všech hub, které při dlouhodobém užívání pomáhají udržovat náš imunitní systém zdravý.

Coriolus versicolor se klinicky používá ke snížení ohnisek herpes simplex. Coriolus versicolor je velmi slibný při léčbě syndromu chronické únavy a při aktivací imunitního systému. Byla prokázána zvýšená aktivita NK buněk u pacientů během dvouměsíčního období studie.

Studie Dr. J. Silva Couto vykazuje zlepšení CIN I (cervikální intraepiteliální neoplazie). Další postup bude stanoven v závislosti na závažnosti CIN. V případě mírné dysplázie (CIN I) se předpokládá spontánní regrese kolem 50 procent, jedná se tedy hlavně o přístup vyčkávání a pravidelné kontroly, zda a jak se dysplazie vyvíjí. Podáním 3 g / den přípravku Coriolus versicolor po dobu jednoho roku lze zvýšit míru spontánní regrese na 72% (kontrolní skupina: 47,5%). Coriolus versicolor také zvyšuje míru regrese vysoce rizikových kmenů HPV na 90% (kontrolní skupina 8,5%).

SLOŽKY CORIOLUS VERSICOLOR

Celé spektrum složek Coriolus a jejich přesné synergické účinky nejsou ještě zcela jasné. Byly však již identifikovány a ve studiích důkladně zdokumentovány dvě aktivní látky. Jsou to dva na proteiny vázané polysacharidy PSK a PSP, které jsou modifikátory biologické odpovědi.

PSK a PSP mohou ovlivnit imunologické parametry použitím různých mechanismů, zejména u nádorových poruch. Podle studií takto PSK zvyšuje tělu vlastní schopnost kontrolovat růst nádorů, zlepšuje aktivitu leukocytů a přirozených zabijáckých buněk a ovlivňuje produkci klíčových cytokinů. Navíc se zdá, že jak PSK, tak PSP hrají důležitou antimetastatickou roli a snižují vedlejší účinky radioterapie a chemoterapie.

PRINCIPY A OBLASTI POUŽITÍ

Aktivace imunocytů

Na základě výsledků početných studií se předpokládá, že Cori­olus versicolor má aktivační účinek na tělu vlastní imunocyty, jako jsou leukocyty, lymfocyty a přirozené zabijácké buňky, především díky polysacharidu PSK, který obsahuje. Imunomodulace díky doplňkům Coriolus byla pozorována jak u zdravých lidí, tak u lidí trpících nemocemi.

Polysacharidy v Coriolus mají zvláštní důležitost, pokud jde o aktivaci přirozených zabijáckých buněk. V případě oxidativního stresu, kdy je aktivita těchto buněk narušena a je vytvořeno vysoké množství volných radikálů, PSK z Coriolus zasáhne do procesů imunocytů a působí stejně jako antioxidační superoxid dismutasa. Podle klinických studií Coriolus může zdvojnásobit počet přirozených zabijáckých buněk během několika týdnů.

Protinádorové účinky

Coriolus versicolor může účinně zabránit růstu (proliferaci) rakovinných buněk a způsobit buněčnou smrt (apoptózu) existujících nádorových buněk přes mitochondriální procesy. Toto bylo demonstrováno v početných studiích (in vitro a in vivo) s použitím lidských buněk leukémie. Zdá se, že kromě aktivace imunitní obrany související s nádorem, je toto významný mechanismus účinku v doplňkové terapii rakoviny, protože maligní nádorové buňky jsou postihovány apoptózou selektivním způsobem.

Modulace produkce cytokinů

Cytokiny jsou tkáňové hormony, které významně přispívají ke způsobu, jakým probíhají určité procesy jako součásti nemocí. Posun v dynamické rovnováze těchto látek může mít negativní vliv na imunologické funkce, zesílí zánět, zpomalí tělu vlastní opravný mechanismus a zabrání regeneraci buněk. Zdá se, že medicinální houby aktivující imunitu, jako Coriolus, zasahují pozitivně do tohoto mechanismu a regulují produkci různých cytokinů. Toto pravděpodobně reprezentuje základ široké škály aplikací houby na rozmanité projevy nemocí.

Prevence a léčba nádoru

Použití Coriolus versicolor jako doplňkové terapie nádorů je zejména dobře zdokumentován u leukémie. Jak cytostatické tak cytotoxické účinky aktivní složky PSP byly popsány in vitro u buněk leukémie a mechanismy účinku již byly intenzivně zkoumány. Coriolus dosáhla také dobré výsledky u rakoviny prsu, rakoviny žaludku, rakoviny střev, rakoviny jícnu a rakoviny plic. Například v klinické studii léčba složkou Coriolus PSP významně zpomalila oslabení zdraví u rakoviny plic.

Obecné znaky kvality

Je důležité, aby výrobek z medicinální houby měl dokonalou kvalitu, aby byl lidský organismus schopen mít prospěch ze zdraví podporujícího potenciálu medicinálních hub. Odpovědní výrobci získali akreditaci, nezávislé laboratoře monitorují pěstování hub a různé fáze přípravy. Laboratorní výsledky by měly být poskytnuty na vyžádání všem zainteresovaným stranám.

Prášek z medicinální houby, který je vyráběn metodou známou jako metoda zlámaných skořápek (shellbroken process), je považován za mimořádně vysoce kvalitní díky dobré biologické dostupnosti. Tato metoda dosahuje mimořádně jemného zrna o velikosti 0,125 mm, což optimalizuje příjem látek obsažených v houbě.

Mezi nejdůležitější složky medicinálních hub patří polysacharidy z čistých hub. Vysoce kvalitní výtažky z medicinálních hub jsou standardizovány podle polysacharidů; optimální hodnota polysacharidů je cca 20% - 30%, protože ta také odpovídá přírodnímu složení hub.

Zatímco v tradiční čínské medicíně TCM je Coriolus, která roste téměř kdekoliv na světě, užívána již po staletí a je známa i v lidové medicíně v Jižní Americe, její využití jako medicinální houby je v Evropě stále ještě v plenkách. Doufejme, že se to brzy změní, protože díky svým přírodním imunostimulantům je Cori­olus velmi účinná proti virovým infekcím a také jako doplňková terapie při rakovině. Zcela nedávný vědecký výzkum byl toto schopen demonstrovat pozoruhodným způsobem. Také stojí za zmínku vysoký podíl polysacharidů, především PSK a PSP.O houbě:

Coriolus tvoří 2 - 6, ve výjimečných případech také až 8 cm široké ploché konzoly na růžicovité klobouky. Plodnice jsou obvykle na substrátu ve velkých skupinách, lze je připevnit jako stonek nebo trochu stékat po substrátu, bod připojení je silný až 3 mm. Jemně sametový vrchol relativně tenkých klobouků je vždy pásmový v jasných barvách, barevné spektrum se pohybuje od světle po tmavě hnědé, mohou být přítomny také olivové, namodralé a načervenalé tóny. Pásmo růstu je zapuštěno bíle, okraj klobouku se třese, zvlněný, poněkud vrubový a ostrý. Na povrchu klobouku jsou hedvábné, lesklé modré až černé zóny. Bílá spodní strana klobouku je pokryta jemnými (3–5 na mm) zaoblenými hranatými póry.

Rozšíření a stanoviště v přírodě:
Coriolus versicolor je obyvatel saprobiontového dřeva nebo slabý parazit, jeho hlavním substrátem ve střední Evropě je buk lesní, vzácněji dub, bříza, líska obecná a vrba. Coriolus lze navíc nalézt na mnoha jiných tvrdých dřevinách, zřídka také na jehličnatém dřevu. Roste na pařezech, hromadách dřeva, ležících kmenech, větvích a větvičkách. Tento druh lze nalézt ve všech typech lesů ve střední Evropě a také mimo lesy, pokud je k dispozici vhodný substrát.

Použití:
léčivá houba, dekorace

Používá se také v tradiční čínské medicíně a obsahuje polysacharidové peptidy a různé polysacharidy vázané na bílkoviny. Střapec Coriolu se někdy používá v květinářství pro dekorativní účely.

Produkt vznikl ve spolupráci s těmito partnery:

Bild6.jpe 

Mikrobiologickým ústavem
Univerzity v Innsbrucku, Rakousko
Kontakt: Univ.-Prof. Dr. Ursula Peintner

Farmaceutickým ústavem / Farmakognonosií
a Centrem pro molekulární biologie Innsbruck,
University of Innsbruck, Rakousko
Kontakt: A. Univ.-Prof. Dr. Judith M. Rollinger

botanickým institutem tje,
University of Innsbruck, Rakousko
Kontakt: Mag. Cäcilia Lechner Pagitz

logo_mrca

MRCA Mushroom Research Center Austria GmbH

ADSI_logo

Austrian Drug Screening Institute GmbH

 header_top_logo_uniwien

Cell Imaging and Ultrastructure Research University ve Vídni, Rakousko Kontakt: Ao Univ. Prof. Dr. Irene Lichtscheidl

CE_cemit_UT_4C_klein

Cemit Center of Excellence in Medicine a IT GmbH

Upozornění 

Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Doplněk stravy není určen jako náhrada pestré a vyvážené stravy. Uchovávejte mimo dosah dětí. Skladujte v suchu a temnu, při teplotě do 25 °C.

Při těhotenství, kojení, užívání léků se poraďte se svým lékařem dříve, než začnete přípravek používat. Podávání dětem do 3 let doporučujeme konzultovat s lékařem.

Evropská legislativa nám bohužel zakazuje uvádět na našem webu informace o léčivých účincích produktů z vitálních hub. 

Informace o účincích vitálních hub včetně provedených lékařských studií jsou volně přístupné na internetu. Použijte internetové vyhledavače a nebo se mrkněte na náš facebook, kde se Vám snažíme tyto produkty více přiblížit. :o) 

Doplňkové parametry

Kategorie: Produkty
Hmotnost: 0.35 kg
5
21x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
JN Avatar autora | 7.7.2024
Ano
5
HZ Avatar autora | 22.5.2024
Jsem spokojená,věřím,že pomáhají
5
ZC Avatar autora | 1.5.2024
Snad je to v pohodě, objednávkám to pro známého a ten si nestěžuju
5
JK Avatar autora | 4.4.2024
Jsem s produktem velmi spokojen , již po několika dnech se mi vrátila vitalita a cítím se o mnoho lépe.
5
M Avatar autora | 13.3.2024
Velká spokojenost,při onko onemocnění
5
D Avatar autora | 28.1.2024
Užívám již 3.rok. Funguje!
5
IN Avatar autora | 9.1.2024
Zatím jsem nedobrala balení, ale je fakt, ze se cítím lépe. Jestli je to houbickou nebo postavením hvězd, ovšem nevím. 😉
5
JS Avatar autora | 8.1.2024
Spokojenost :-)
5
PH Avatar autora | 8.11.2023
Velmi, pomáhá mi při chemoterapii
5
M Avatar autora | 1.11.2023
Velká spokojenost,při léčbě nádoru prostaty snížení zvýšených hodnot.
5
PJ Avatar autora | 31.10.2023
Po onkologickém onemocnění - super přípravek !!! Velká spokojenost!
5
ZN Avatar autora | 31.10.2023
jsem spokojená
5
F Avatar autora | 14.9.2023
Perfektní přípravek. užívám pravidelne Děkuji
5
T Avatar autora | 5.8.2023
super!!
5
A Avatar autora | 5.8.2023
skvely produkt ani cena neni premrstena
5
A Avatar autora | 5.8.2023
vynikajici produkt a cena neni premrstena
5
MH Avatar autora | 21.2.2023
Nesrovnatelný produkt s ostatními co jsem vyzkoušel. Bylo mi doporučeno terapeutem a asi věděl co doporučuje.. prý měřil nějaké informace které přímo tento přípravek dává na biorezonanci a prý dává skvělé a přesné informace. Vůbec tomu nerozumím, ale byl nadšen. Pokud bude zájem, předám na něj kontakt. Hezký den
5
T Avatar autora | 13.2.2023
Super
5
G Avatar autora | 20.6.2022
Beru spolecne s extraktem z outkovky
5
JP Avatar autora | 21.11.2021
100 % spokojenost !!! při mém onko. onemocnění
Nevyplňujte toto pole:
JP Avatar autora 21.11.2021 17:46
100 spokojenost !!
Odpovědět
JR Avatar autora Chlamydie pneumonie 13.12.2021 08:58
Dobry den, jake dávkování a na kolik měsíců, pri léčbě chlamidya pneumonie? Dekuji j. rambouskova
Odpovědět
A Avatar autora Vynikající přípravek 16.6.2023 19:45
Pomohlo při vleklé viróze. Díky moc.
Odpovědět
RS Avatar autora dotaz 24.9.2023 10:34
Dobrý den.Chci se informovat jak dlouhou dobu se může brát Outkovka?
Odpovědět
FH Avatar autora 24.9.2023 10:52
Dobry den, Muzete uzivat dlouhodobe. Po mesici uzivani se doporucuje 3dny pauza a pak muzete pokracovat. S pozdravem Hradecky
H Avatar autora Imunosuprese 26.11.2023 15:04
Dobrý den. Často se mi vrací onemocnění horních cest dýchacích, tak chci vyzkoušet tento doplněk. Užívám ale imunosupresiva po tx jater. Mohu tento doplněk z houby užívat?
Odpovědět
FH Avatar autora 7.12.2023 11:45
Pokud užíváte imunosupresiva, je potřeba toto prodiskutovat s vaším lékařem. Děkuji za pochopení. S pozdravem Hradecký
MI Avatar autora Antikoncepcia 18.12.2023 07:07
Dobrý deň, môže sa užívať aj popri hormonálnej antikoncepcii?
Odpovědět
FH Avatar autora 13.2.2024 21:00
Ano, muze ;)
P Avatar autora 20.2.2024 09:54
Dobrý den, mohu podávat dětem (5 a 7 let) tak, že vysypu prášek a zamíchám ho např. v trošce přesnídávky? Děkuji
Odpovědět
K Avatar autora Dotaz 23.2.2024 13:47
Dobrý den, je možné užívat přípravek u rakoviny s hormonální léčbou a s produktem B17 ? Děkuji za odpověď
Odpovědět

Pro výrobu našich produktů používáme pouze a jedině surovinu od rakouského výrobce Tyroler Glückspilze®

Výroba probíhá na území ČR v BIO certifikované laboratoři.