Doprava zdarma od 1000.-Kč, Sleva 10% od 5000.-Kč

Lví hříva - hericium erinaceus 120 kapslí

100% bio - organic 120 kapslí
Lví hříva - Hericium erinaceus BIO 120 kapslí

overeno_zakazniky 

Vysoce kvalitní alternativa běžně dostupných produktů

 

Biko-Biosiegel_AT

Certifikovaný organický doplněk stravy v BIO kvalitě vyroben v Rakousku

 

logo_mrca

 Přísné testy na přítomnost těžkých kovů, radioaktivity, DNA

bio_vegan_organic

BIO, Bez laktózy, bez lepku, vegan, organic

 

10% SLEVA při nákupu nad 5000.-Kč nebo 190€ 

 

Doprava zdarma od 1000.-Kč nebo 40€
820 Kč
Skladem (7 ks)

BIO Práškové kapsle z Lví hřívy 120 kapslí.

Obsahuje všechny složky Hericium erinaceus v přirozené koncentraci a složení. Po sklizni jsou houby šetrně vysušeny (při teplotě pod 35 ° C) a poté rozemlety na ultrajemnou velikost. Tato technika je také známá jako „shellbroken process“. To znamená, že buněčné stěny jsou rozbity. To je nutné, protože houby mají velmi tvrdé buněčné stěny skládající se z chitinu, který lidské tělo nedokáže zpracovat. Proto je tento speciální proces zpracování důležitý, aby tělo mohlo absorbovat veškerý žádoucí obsah houby. Pokud použijete houbový prášek, získáte celé spektrum Hericium erinaceus.

OBSAH KAPSLE: 

300 mg prášku z organických hub, 95 mg tobolky z rostlinné celulózy

Užívejte 2krát denně 2 nerozkousané kapsle zapít vodou. (ideálně 30 min. před jídlem)

Kapsle lze otevřít a její obsah vysypat do nápoje.

Primární léčivé účinky houby lví hřívy:

  • trávicí trakt
  • gastritida (pálení žáhy, reflux, žaludeční vředy)
  • helicobacter,
  • imunitní systém
  • spánkové poruchy
  • deprese
  • paměť
  • při neurologických problémech (Parkinson, demence, Alzheimer, roztroušená skleróza, neuropatie, neurastenie)
  • prevence nádorových poruch (především žaludek, střeva, jícen a kůže)

Podporuje zdravou funkci mozku a regeneraci neuronů*

Lví hříva je bohatá na množství důležitých látek: beta-glukany, které jsou zodpovědné za protinádorový růst, imunomodulační antioxidanty a neuroprotektivní chemické látky*. Oxidační stres, před kterým tyto sloučeniny chrání, úzce souvisí s patogenezí neurodegenerativních poruch, jako je Alzheimerova a Parkinsonova choroba [1]*. Syntéza nervového růstového faktoru (NGF) v nervových buňkách může být indukována některými sloučeninami (hericenony a erinaciny), které se nacházejí v Hericium erinaceus, čímž se lví hříva díky svým neurotrofním faktorům stává úžasným pomocníkem při vývoji a funkci nervů.

Historické využití léčivých hub lví hřívy

Lví hříva neboli Hericium erinaceus je druh léčivé houby, která je krásného vzhledu, má dlouhé kaskádovité košaté ostny připomínající vodopád. Lví hříva roste na kmenech listnatých stromů v severských lesích a v TČM (tradiční čínské medicíně) se používá již po tisíciletí a stala se osvědčeným kandidátem na podporu pozitivních kognitivních funkcí.

V kontrolovaných studiích u pacientů s mírnou demencí bylo denně podáváno 5 gramů Hericium erinaceus: zlepšení porozumění, komunikace, paměti u 6 ze 7 pacientů, u 7 ze 7 funkčních zlepšení např. v jídle, oblékání, chůzi.
Jiná studie na 30 pacientech ve věku 50 až 80 let zaznamenala v průběhu sledovaného období zvýšení kognitivních funkcí.
Plody plodnice Hericium erinaceus a extrakty mycelia vykazovaly aktivitu proti MRSA a jako klíčové složky byly identifikovány erinaciny. V klinických testech v Japonsku příznaky MRSA u některých pacientů dokonce úplně zmizely.O houbě:

Rozšíření a přirozené prostředí v přírodě :
Lví hříva roste přednostně na tvrdém dřevě, jako je dub, ořech, buk, javor a platan. Ve volné přírodě se tato houba vyskytuje na konci léta a na podzim v Evropě, Severní Americe a Asii (zejména v Číně a Japonsku) v listnatých lesích.

Použití :
Jedlá houba, léčivá houba

Lví hříva vděčí za své jméno neobvyklému tvaru. Je kulatý oválný nebo ve tvaru srdce a na vnější straně pokrytý mnoha pevně stojícími dlouhými trny. Z tohoto důvodu pro něj Číňané našli toto výstižné jméno. Tam se také označuje jako „houba opičí hlavy“, protože plodnice připomíná chlupatou opičí hlavu.
Lví hříva je populární a vynikající jedlá houba. Je to jedna z mála hub, která má při vaření silnou vůni humra.
Díky své jedinečné chuti a extrémně dekorativnímu korálovému vzhledu je vyhledávanou pochoutkou. Ve volné přírodě se tato houba vyskytuje v listnatých lesích v Evropě, Severní Americe a Asii (zejména v Číně a Japonsku).
Lví hříva je bohatá na draslík, zinek, železo, germanium, selen, fosfor a obsahuje všechny esenciální aminokyseliny, stejně jako polysacharidy a polypeptidy.

Produkt vznikl ve spolupráci s těmito partnery:

Bild6.jpe 

Mikrobiologickým ústavem
Univerzity v Innsbrucku, Rakousko
Kontakt: Univ.-Prof. Dr. Ursula Peintner

Farmaceutickým ústavem / Farmakognonosií
a Centrem pro molekulární biologie Innsbruck,
University of Innsbruck, Rakousko
Kontakt: A. Univ.-Prof. Dr. Judith M. Rollinger

botanickým institutem tje,
University of Innsbruck, Rakousko
Kontakt: Mag. Cäcilia Lechner Pagitz

logo_mrca

MRCA Mushroom Research Center Austria GmbH

ADSI_logo

Austrian Drug Screening Institute GmbH

 header_top_logo_uniwien

Cell Imaging and Ultrastructure Research University ve Vídni, Rakousko Kontakt: Ao Univ. Prof. Dr. Irene Lichtscheidl

CE_cemit_UT_4C_klein

Cemit Center of Excellence in Medicine a IT GmbH

Upozornění 

Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Doplněk stravy není určen jako náhrada pestré a vyvážené stravy. Uchovávejte mimo dosah dětí. Skladujte v suchu a temnu, při teplotě do 25 °C.

Při těhotenství, kojení, užívání léků se poraďte se svým lékařem dříve, než začnete přípravek používat. Podávání dětem do 3 let doporučujeme konzultovat s lékařem.

Evropská legislativa nám bohužel zakazuje uvádět na našem webu informace o léčivých účincích produktů z vitálních hub. 

Informace o účincích vitálních hub včetně provedených lékařských studií jsou volně přístupné na internetu. Použijte internetové vyhledavače a nebo se mrkněte na náš facebook, kde se Vám snažíme tyto produkty více přiblížit. :o) 

 

Kód Kód: 55
Jméno značky: Tyroler Glückspilze®
Kategorie: Produkty
Hmotnost: 0.35 kg
5
5x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
GN Avatar autora | 6.10.2022
Jsem velmi spokojená a mohu říct, že LVI Hříva je vynikající houba na psychické problémy. Mám problémy s depresemi a léčím se na ně a úzkosti a dávám Lvi Hřívu mému pejskovi, který je bojácný a pomáhá mu. Hlavně, když je období bouřek můj milovaný pejsek se bojí, tak právě tato Lví Hříva houba skvělá ho uklidní. Vřele všem i zdravým lidem, kteří pracují ve a to v dnešní době všichni mají stresy, tak všem lidem co věří v Alternativní medicínu, tak doporučuji tyto Bio Houbičky. Opravdu fungují. Pravidelně kupují, když dochází i Bio Reisi je to vynikající houba Medicialni Vitální. Trpěla, jsem na virozy, chřipky pořád nachlazena a od té doby co jím pravidelně tyto úžasné houby, tak 2 roky nevím co je nachlazení. Prostě bomba.
5
V Avatar autora | 21.11.2021
Lví hřívu užívám již 4 měsíce. S tímto produktem jsem moc spokojená, po delším užívání pociťuju zlepšení psychiky. Určitě s užíváním nekončím a budu objednávat nadále.
5
JP Avatar autora | 21.11.2021
Produkt užívám už 3 měsíc, vlastně od doby kdy mi bylo diagnost. onko. onemocnění (rakovina žaludku). Podstoupil jsem už 3 cykly perioperační chemoterapie FLOT, ještě jeden cyklus mě čeká. Během chemy. jsem v podstatě neměl žádné negující učinky : nevolnost, nechutenství atd. max v prvních dnech klasika, únava. K tomuto produktu užívám ještě Čaga-Chaga extrakt a poslední měsíc jsem si ještě přidal Outkovku pestrou. Z mé strany absolutní nadšení z těchto produktů. Napsal jsem zde úmyslně svůj @, jestli má někdo podobné zkušenosti ? Klidně napište rád se podělím o zkušenosti s těmito produkty.
5
L Avatar autora | 6.6.2021
Až jsem teda překvapen jak se mi zlepšilo trávení a nemám úzkosti

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Společnost Tyroler Glückspilze® vyrábí hodnotné houbové produkty pro potravinářství, lékařství a zemědělství. Sortiment společnosti Tyroler Glückspilze® zahrnuje vitální houby v bio kvalitě jako potravinové doplňky, bio jedlé houby, mykorhiza hnojiva pro rostliny, ale také houbový podhoubí ("semena" hub), substráty, houbové kultury a vše pro pěstování hub pro komerční pěstitele i domácí zahrádky. Výroba probíhá v nejlepší bio kvalitě v čisté kultuře v Tyrolsku, používají pouze suroviny, které pocházejí z ekologického zemědělství, převážně od regionálních dodavatelů.

Tyroler Glückspilze® je jediným dodavatelem, který nabízí tak široký sortiment jedlých a vitálních hub, mykorhiz a houbových výtrusů v nejlepší bio kvalitě a z Rakouska - rozmanitost a kvalita produktů je v Evropě jedinečná.

Výrobce o sobě říká:

Naše vize: obohatit naši každodenní výživu o širokou škálu ekologicky pěstovaných vitálních a gurmánských hub, oživit krásné aromatické recepty z babiččiny kuchyně s použitím znovuobjevených a nově objevených druhů hub.
A pro dosažení těchto cílů založit nejmodernější profesionální pěstování hub jako nový zemědělský obor v Rakousku, resp. v Evropě.
Základem pro to je náš základní výzkum v laboratořích MRCA; pro naše průkopnické kultivační a průzkumné práce jsme se stali uznávanými partnery Leopold-Franzensovy univerzity v rakouském Innsbrucku v Tyrolsku a náš výzkum se stal společným předmětem studia mikrobiologie, farmakologie a botaniky.

Od roku 1997 jsme zkoumali a shromažďovali poznatky z univerzit a školek, podnikali vzdělávací cesty a prováděli studie v zahraničí, takže dnes máme k dispozici pozoruhodnou a rozsáhlou sbírku myceliových kultur. Díky této historii a na základě našich více než patnáctiletých zkušeností a partnerství s houbovým organismem se nám podařilo vybudovat Mushroom Research Center Austria jako respektovanou instituci v oboru a zároveň největšího poskytovatele potřeb pro pěstování hub ve střední Evropě.

Pod touto novou značkou Tyroler Glückspilze® provozujeme od roku 2012 prostřednictvím našeho centra MPC Mushroom Production Center LCC výrobu a prodej čerstvých bio jedlých a vitálních hub pro potravinářský trh, bio léčivých a vitálních hub pro trh s doplňky stravy, sušených hub a mycelia v komerčním měřítku nebo pro vaši zahradu a celý sortiment nabízíme ex works a prostřednictvím našeho internetového obchodu http://gluckspilze.com.