Z DŮVODU DOVOLENÉ BUDOU OBJEDNÁVKY ZADANÉ OD STŘEDY 15.5.2024 DO NEDĚLE 19.5.2024 ODESLANÉ V PONDĚLÍ 20.5.2024. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ :O) Sleva 10% od 3000.-Kč (120€) pro registrované | Doprava zdarma od 1000.-Kč (40€) pro všechny

Lví hříva - hericium erinaceus 100ml extrakt

Tekutý extrakt 100% bio - organic Bez alkoholu Bez cukru
ZDARMAZDARMA 2 070 Kč –24 %
Bio Igelstachel Bart Fluessig PT01
2 070 Kč –24 % 1 570 Kč 1 570 Kč / 100 ml
Skladem (3 ks)
Můžeme doručit do:
20.5.2024
Možnosti doručení

Mimořádný BIO přípravek z Lví hřívy - hericium erinaceus ve formě dvojitého tekutého extraktu 

Houba lví hříva, vědecky známá jako Hericium erinaceus si získala popularitu pro své účinky na kognitivní a neurologické funkce (..více v celém popisu produktu)

 • Certifikovaný organický doplněk stravy v BIO kvalitě
 • Vyrobeno v Rakousku
 • Vhodné pro děti od 3 let
 • Bez laktózy, bez lepku, Vegan
 • 100% přírodní a bezpečný produkt
 • Jasný a průkazný původ suroviny (hub) - Rakousko
 • Na trhu již od roku 2012
 • Garance vrácení peněz
 • Ověřené recenze zákazníků ZDE

Detailní informace

Detailní popis produktu

Organická lví hříva - houbový tekutý dvojitý extrakt 100ml

OBSAH:
 • 100ml příjemně chutnající tekutiny s obsahem účinných látek
 • 0.8g/ml - veganský glycerin 
 • 0.125g/ml - dvojitý extrakt z BIO Lví hřívy - hericium erinaceus
 • 67% polysacharidů v jedné dávce = 5ml.
Doporučený příjem:
Vezměte denně 5 ml (1 čajovou lžičku) tekutého extraktu rozpuštěného ve sklenici vody nebo džusu, 30 minut před jídlem. Během období zvýšených požadavků na živiny lze denní příjem zvýšit až dvakrát denně na 10 ml (dvakrát denně, ráno a večer vždy 2 čajové lžičky).
 • Díky vylepšené biologické dostupnosti může tělo pouze s 1 čajovou lžičkou (5 ml) našeho nového tekutého extraktu resorbovat stejné množství polysacharidů a dalších látek, jako z přibližně 38 tobolek v prášku.
 • Inovativní houbové doplňky nové generace
 • nový inovativní proces extrakce
 • kombinuje výhody extrakce ethanolem, studenou i teplou vodou
 • konečný produkt je bez alkoholu
 • vylepšená biologická dostupnost - sloučeniny hub mohou být tělem vstřebávány snadněji
 • 100% přírodní, veganské ingredience pocházejí z ekologického zemědělství
 • naše tekuté extrakty obsahují pouze sloučeniny hub Hericium a veganský glycerin
 • bez přidaného cukru (obsahuje přirozeně se vyskytující cukr 1)
 • bez chemicko-syntetické, radioaktivně-jaderné a mikrobiálně-bakteriální kontaminace 2)

1) Houby používané pro tyto produkty obsahují přirozeně se vyskytující sacharidy a cukry, včetně polysacharidů / beta glukanů)
2) Podle analýz skupiny AGROLAB naše kapalné extrakty neobsahují pesticidy, PAH (polycyklické aromatické uhlovodíky - plastifikátory) a radioaktivní jaderné záření. To znamená, že tyto látky jsou nejen pod zákonem stanoveným limitem, ale jsou v našich výrobcích nezjistitelné. Podrobné laboratorní analýzy jsou k dispozici na vyžádání.

Účinky dle TCM:
Trávicí trakt, gastritida (pálení žáhy, reflux, žaludeční vředy), helicobacter, imunitní systém, spánkové poruchy, deprese, paměť, při neurologických problémech (Parkinson, demence, Alzheimer, roztroušená skleróza, neuropatie, neurastenie), prevence nádorových poruch (především žaludek, střeva, jícen a kůže), podporuje zdravou funkci mozku a regeneraci neuronů*
 
Lví hříva je bohatá na množství důležitých látek: beta-glukany, které jsou zodpovědné za protinádorový růst, imunomodulační antioxidanty a neuroprotektivní chemické látky*. Oxidační stres, před kterým tyto sloučeniny chrání, úzce souvisí s patogenezí neurodegenerativních poruch, jako je Alzheimerova a Parkinsonova choroba [1]*.
 
Syntéza nervového růstového faktoru (NGF) v nervových buňkách může být indukována některými sloučeninami (hericenony a erinaciny), které se nacházejí v Hericium erinaceus, čímž se lví hříva díky svým neurotrofním faktorům stává úžasným pomocníkem při vývoji a funkci nervů.

Historické využití léčivých hub lví hřívy

Lví hříva neboli Hericium erinaceus je druh léčivé houby, která je krásného vzhledu, má dlouhé kaskádovité košaté ostny připomínající vodopád. Lví hříva roste na kmenech listnatých stromů v severských lesích a v TČM (tradiční čínské medicíně) se používá již po tisíciletí a stala se osvědčeným kandidátem na podporu pozitivních kognitivních funkcí.

V kontrolovaných studiích u pacientů s mírnou demencí bylo denně podáváno 5 gramů Hericium erinaceus: zlepšení porozumění, komunikace, paměti u 6 ze 7 pacientů, u 7 ze 7 funkčních zlepšení např. v jídle, oblékání, chůzi.
Jiná studie na 30 pacientech ve věku 50 až 80 let zaznamenala v průběhu sledovaného období zvýšení kognitivních funkcí.
Plody plodnice Hericium erinaceus a extrakty mycelia vykazovaly aktivitu proti MRSA a jako klíčové složky byly identifikovány erinaciny. V klinických testech v Japonsku příznaky MRSA u některých pacientů dokonce úplně zmizely.O houbě:

Rozšíření a přirozené prostředí v přírodě :
Lví hříva roste přednostně na tvrdém dřevě, jako je dub, ořech, buk, javor a platan. Ve volné přírodě se tato houba vyskytuje na konci léta a na podzim v Evropě, Severní Americe a Asii (zejména v Číně a Japonsku) v listnatých lesích.

Použití :
Jedlá houba, léčivá houba

Lví hříva vděčí za své jméno neobvyklému tvaru. Je kulatý oválný nebo ve tvaru srdce a na vnější straně pokrytý mnoha pevně stojícími dlouhými trny. Z tohoto důvodu pro něj Číňané našli toto výstižné jméno. Tam se také označuje jako „houba opičí hlavy“, protože plodnice připomíná chlupatou opičí hlavu.
Lví hříva je populární a vynikající jedlá houba. Je to jedna z mála hub, která má při vaření silnou vůni humra.
Díky své jedinečné chuti a extrémně dekorativnímu korálovému vzhledu je vyhledávanou pochoutkou. Ve volné přírodě se tato houba vyskytuje v listnatých lesích v Evropě, Severní Americe a Asii (zejména v Číně a Japonsku).
Lví hříva je bohatá na draslík, zinek, železo, germanium, selen, fosfor a obsahuje všechny esenciální aminokyseliny, stejně jako polysacharidy a polypeptidy.

Díky vylepšené biologické dostupnosti může tělo pouze s 1 čajovou lžičkou (5 ml) našeho nového tekutého extraktu resorbovat stejné množství polysacharidů a dalších hub, jak je to z přibližně 38 tobolek v prášku.

Naše kapalné extrakty Hericium jsou vyráběny pomocí jedinečného, ​​speciálně vyvinutého extrakčního procesu. Tato nová výrobní technologie odlišuje naše výrobky od všech běžných standardních doplňků hub na trhu. Pomocí této nové technologie je poprvé možné z houby extrahovat všechny organické a neorganické sloučeniny a koncentrovat je v kapalné formě. Výsledkem je holistický doplněk hub nejvyšší kvality.

...Dříve dostupné práškové extrakty, které se vyrábějí jednoduchým procesem extrakce horkou vodou, obsahují pouze ve vodě rozpustné sloučeniny hub, zejména polysacharidy. Další cenné přísady, které jsou lipofilní, jako špatně ve vodě rozpustné terpenové sloučeniny, včetně vysoce aktivních triterpenů a lipofilních vitamínů, neobsahují práškové extrakty.

Naše nové tekuté extrakty z houby Hericium obsahují kromě polysacharidů a peptidoglykanů také různé další látky z hub, jako jsou aminokyseliny, triterpeny, minerály (Ca, P, Na, K) a stopové prvky (Fe, Zn, Cu, Mn, Se) jako stejně jako vitamíny (ergosterol). Nový vzorec také zvyšuje biologickou dostupnost, což znamená, že látky obsažené v extraktech mohou být tělem lépe a snadněji resorbovány a využity. Náš nový a inovativní výrobní proces vede k produktu, který obsahuje celé spektrum aktivních houbových ingrediencí ve vysoce koncentrované tekuté formě, kterou může tělo optimálně resorbovat.

Inovativní proces extrakce
Houby pro naše výtažky jsou pěstovány na certifikovaných surovinách dodávaných ze 100% ekologického zemědělství. Po sklizni jsou houby jemně vysušeny, aby se sloučeniny co nejvíce konzervovaly. Dalším krokem je alkoholová extrakce. Jako extrakční činidlo používáme pouze čistý organický ethanol destilovaný z ekologicky pěstovaných obilovin. Tento krok extrakčního procesu trvá několik dní, během nichž se z hub extrahují přísady rozpustné v alkoholu. Poté se houby filtrují a připravují na další krok. Alkohol se z extraktu odstraní destilací, aby se zajistilo, že konečný produkt je nealkoholický. Dalším krokem je extrakce vodou, tento proces rozpouští ve vodě rozpustné přísady z materiálu hub. Na konci výrobního procesu se oba extrakty spojí a homogenizují s organickým glycerinem vyrobeným ze slunečnicových semen. Glycerin je přírodní materiál přátelský k tělu, který chrání molekuly vitamínů a minerálů a zabraňuje ztrátě kvality a rozkladu aktivních látek během skladování. Zlepšuje také vstřebávání přísad, a to i při střevních potížích, a dodává tekutině příjemnou chuť.

Produkt vznikl ve spolupráci s těmito partnery:

Bild6.jpe 

Mikrobiologickým ústavem
Univerzity v Innsbrucku, Rakousko
Kontakt: Univ.-Prof. Dr. Ursula Peintner

Farmaceutickým ústavem / Farmakognonosií
a Centrem pro molekulární biologie Innsbruck,
University of Innsbruck, Rakousko
Kontakt: A. Univ.-Prof. Dr. Judith M. Rollinger

botanickým institutem tje,
University of Innsbruck, Rakousko
Kontakt: Mag. Cäcilia Lechner Pagitz

logo_mrca

MRCA Mushroom Research Center Austria GmbH

ADSI_logo

Austrian Drug Screening Institute GmbH

 header_top_logo_uniwien

Cell Imaging and Ultrastructure Research University ve Vídni, Rakousko Kontakt: Ao Univ. Prof. Dr. Irene Lichtscheidl

CE_cemit_UT_4C_klein

Cemit Center of Excellence in Medicine a IT GmbH

Upozornění 

Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Doplněk stravy není určen jako náhrada pestré a vyvážené stravy. Uchovávejte mimo dosah dětí. Skladujte v suchu a temnu, při teplotě do 25 °C.

Při těhotenství, kojení, užívání léků se poraďte se svým lékařem dříve, než začnete přípravek používat. Podávání dětem do 3 let doporučujeme konzultovat s lékařem.

Evropská legislativa nám bohužel zakazuje uvádět na našem webu informace o léčivých účincích produktů z vitálních hub. 

Informace o účincích vitálních hub včetně provedených lékařských studií jsou volně přístupné na internetu. Použijte internetové vyhledavače a nebo se mrkněte na náš facebook, kde se Vám snažíme tyto produkty více přiblížit. :o) 

Doplňkové parametry

Kategorie: Produkty
Hmotnost: 0.45 kg
5
3x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
KH Avatar autora | 14.2.2024
po delším užívání se zlepšila paměť i reakce
5
BP Avatar autora | 12.11.2023
Beru lví hřívu (ježčí knír- Igelstachelbart) dlouhodobě a jesště jsem řidala cordyceps. Veskrze pozitivní výsledky.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Společnost Tyroler Glückspilze® vyrábí hodnotné houbové produkty pro potravinářství, lékařství a zemědělství. Sortiment společnosti Tyroler Glückspilze® zahrnuje vitální houby v bio kvalitě jako potravinové doplňky, bio jedlé houby, mykorhiza hnojiva pro rostliny, ale také houbový podhoubí ("semena" hub), substráty, houbové kultury a vše pro pěstování hub pro komerční pěstitele i domácí zahrádky. Výroba probíhá v nejlepší bio kvalitě v čisté kultuře v Tyrolsku, používají pouze suroviny, které pocházejí z ekologického zemědělství, převážně od regionálních dodavatelů.

Tyroler Glückspilze® je jediným dodavatelem, který nabízí tak široký sortiment jedlých a vitálních hub, mykorhiz a houbových výtrusů v nejlepší bio kvalitě a z Rakouska - rozmanitost a kvalita produktů je v Evropě jedinečná.

Výrobce o sobě říká:

Naše vize: obohatit naši každodenní výživu o širokou škálu ekologicky pěstovaných vitálních a gurmánských hub, oživit krásné aromatické recepty z babiččiny kuchyně s použitím znovuobjevených a nově objevených druhů hub.
A pro dosažení těchto cílů založit nejmodernější profesionální pěstování hub jako nový zemědělský obor v Rakousku, resp. v Evropě.
Základem pro to je náš základní výzkum v laboratořích MRCA; pro naše průkopnické kultivační a průzkumné práce jsme se stali uznávanými partnery Leopold-Franzensovy univerzity v rakouském Innsbrucku v Tyrolsku a náš výzkum se stal společným předmětem studia mikrobiologie, farmakologie a botaniky.

Od roku 1997 jsme zkoumali a shromažďovali poznatky z univerzit a školek, podnikali vzdělávací cesty a prováděli studie v zahraničí, takže dnes máme k dispozici pozoruhodnou a rozsáhlou sbírku myceliových kultur. Díky této historii a na základě našich více než patnáctiletých zkušeností a partnerství s houbovým organismem se nám podařilo vybudovat Mushroom Research Center Austria jako respektovanou instituci v oboru a zároveň největšího poskytovatele potřeb pro pěstování hub ve střední Evropě.

Pod touto novou značkou Tyroler Glückspilze® provozujeme od roku 2012 prostřednictvím našeho centra MPC Mushroom Production Center LCC výrobu a prodej čerstvých bio jedlých a vitálních hub pro potravinářský trh, bio léčivých a vitálních hub pro trh s doplňky stravy, sušených hub a mycelia v komerčním měřítku nebo pro vaši zahradu a celý sortiment nabízíme ex works a prostřednictvím našeho internetového obchodu http://gluckspilze.com.