Sleva 10% od 3000.-Kč (120€) pro registrované | Doprava zdarma od 1000.-Kč (40€) pro všechny

otázky/odpovědi

Jaký je rozdíl mezi EXTRAKTEM a PRÁŠKEM?

EXTRAKTY jsou v tekuté formě a jsou mnohonásobně bohatší na polysacharidy a další látky specifické pro danou houbu, ze které jsou vyrobeny. Obecně se doporučují pro terapeutické využití a hlavně jako doplněk k práškovým kapslím pro maximální využití účinných látek.

PRÁŠKOVÉ KAPSLE jsou tzv. suchou cestou zpracované výchozí suroviny (houby). Houby jsou speciálním způsobem (shellbroken process) rozemlety na velice jemný prášek, kdy se při tomto procesu prorazí chitinová buněčná stěna houby a lidský organizmus může tedy úspěšně zpracovat veškeré účinné látky v houbě obsažené. Chitin je látka, ze které se skládá buněčná stěna houby. Chitin neumí lidský organizmus zpracovat. V doporučeném dávkování vhodné pro prevenci a ve zvýšeném dávkování také pro terapeutické využití.

Nerad polykám prášky nebo kapsle, lze přípravky podávat jiným způsobem?

Ano, lze. Kapsli lze jednoduchým způsobem otevřít a obsah kapsle zkonzumovat přijatelnějším způsobem :o) třeba obsah vysypat na lžičku se sirupem a polknout, nebo vysypat obsah kapsle do tekutiny nebo do jídla.

Mají produkty z vitálních hub nějaké vedlejší účinky?

Nejsou známy nežádoucí účinky produktů z vitálních hub. Nedoporučuje se však užívat produkty z vitálních hub když užíváte léky pro potlačení funkce imunitního systému (imunosupresiva), nebo léky pro ředění krve. V těchto případech se poraďte se svým lékařem.

Neovlivňují vaše přípravky účinnost chemoterapie a radioterapie (ozařování)?

Ne, přípravky neovlivňují účinky chemoterapie a radioterapie, můžou však snižovat jejich doprovodné nežádoucí účinky (např. zvracení, průjem, nechutenství, únava).

Mohou se přípravky z vitálních hub užívat i v jiných případech, než je onkologické onemocnění?

Ano, doporučujeme užívat při onemocněních doprovázených oslabeným imunitním systémem a také jako prevenci nádorových onemocnění (především u osob s genetickou zátěží), kdy optimalizují schopnosti organismu účastnit se obranných reakcí.

Jak dlouho mohu přípravky užívat?

Můžete užívat libovolně dlouhou dobu. Přípravky nevyvolávají rezistenci organizmu na účinné látky a nejsou návykové.

Jak a kdy mám přípravky užívat?

Nejlépe 30 minut před jídlem kvůli rychlejšímu vstřebání účinných látek. Při vyšším dávkování doporučujeme dávky rozdělit na ráno a večer aby byl obsah účinných látek v těle stabilní.

Obsahují přípravky nějaké chemické látky?

Ne, přípravky neobsahují žádné chemické látky (konzervanty, barviva atd.). Přípravky jsou 100% přírodní a v certifikované BIO kvalitě.

Mohou přípravky užívat alergici?

Ano, přípravky neobsahují žádné nebezpečné alergeny. V případě běžných alergií se dokonce doporučuje užívat některé z přípravků z vitálních hub.

!!! NEUŽÍVAT pouze v případě velice vzácné alergie na houby !!!

Mohou přípravky užívat lidé, kteří trpí celiakií?

Ano, přípravky neobsahují žádné množství lepku. Doporučujeme užívat i v případě pokud trpíte celiakií.

V současné době užívám léky nebo jiné doplňky stravy. Mohu stále používat přípravky z vitálních hub?

Nejsou známé nežádoucí interakce přípravků z vitálních hub s léky nebo jinými doplňky stravy. Kromě výše zmíněných (imunosupresiva nebo léky na ředění krve). Doporučujeme konzultovat s lékařem.

Mohou přípravky užívat děti?

Ano, konkrétní informace o dávkách naleznete na obalu.

Je bezpečné pro těhotné ženy užívat přípravky z vitálních hub?

V průběhu těhotenství se dokonce doporučuje užívat některé z přípravků. Zejména z důvodu ochrany matky a dítěte proti virům a infekcím. Pro konkrétní informace se na nás neváhejte obrátit písemně či telefonicky.

Mohu užívat vaše přípravky když jsem nachlazený nebo jinak nemocný?

V případě nachlazení, bakteriální nebo virové infekce (včetně SARS-Cov-2) je žádoucí posílit funkci imunitního systému, je tedy doporučeno užívat dvojnásobné dávky než v případě profylaxe. Pozorně přečtěte informace o dávkovaní na obalu.

V případě jakékoliv nejasnosti nebo dotazu ohledně našich produktů nás neváhejte kontaktovat na telefonním čísle: +420 736 138 238. (9:00 - 18:00 hod.)