Z DŮVODU DOVOLENÉ BUDOU OBJEDNÁVKY ZADANÉ OD STŘEDY 15.5.2024 DO NEDĚLE 19.5.2024 ODESLANÉ V PONDĚLÍ 20.5.2024. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ :O) Sleva 10% od 3000.-Kč (120€) pro registrované | Doprava zdarma od 1000.-Kč (40€) pro všechny

Maitake - grifola frondosa 120 kapslí

100% bio - organic 120 kapslí
820 Kč 820 Kč / 120 ks
Skladem (4 ks)
Můžeme doručit do:
20.5.2024
Možnosti doručení

Mimořádný BIO přípravek z Maitake - grifola frondosa ve formě práškových kapslí

Doplňková terapie u nesprávného dělení buněk prsu, zlepšení obranyschopnosti proti virům, snižuje hladinu tuků, pomáhá regulovat krevní tlak a podporuje imunitní systém (..více v celém popisu produktu)

 • ☝️Maitake duální tekutý extrakt ZDE
 •  Rozdíl mezi práškem a extraktem vysvětlen ZDE
 • Certifikovaný organický doplněk stravy v BIO kvalitě
 • Vyrobeno v Rakousku
 • Vhodné pro děti od 3 let
 • Bez laktózy, bez lepku, Vegan
 • 100% přírodní a bezpečný produkt
 • Jasný a průkazný původ suroviny (hub) - Rakousko
 • Na trhu již od roku 2012
 • Garance vrácení peněz
 • Ověřené recenze zákazníků ZDE

Detailní informace

Detailní popis produktu

BIO Práškové kapsle z Maitake 120 kapslí.

OBSAH KAPSLE: 
300 mg prášku z organických hub, 95 mg tobolky z rostlinné celulózy
Užívejte 2krát denně 2 nerozkousané kapsle zapít vodou. (ideálně 30 min. před jídlem)
 
Kapsle lze otevřít a její obsah vysypat do nápoje.
 

Obsahuje všechny složky Grifola frondosa v přirozené koncentraci a složení. Po sklizni jsou houby šetrně vysušeny (při teplotě pod 35 ° C) a poté rozemlety na ultrajemnou velikost. Tato technika je také známá jako „shellbroken process“. To znamená, že buněčné stěny jsou rozbity. To je nutné, protože houby mají velmi tvrdé buněčné stěny skládající se z chitinu, který lidské tělo nedokáže zpracovat. Proto je tento speciální proces zpracování důležitý, aby tělo mohlo absorbovat veškerý žádoucí obsah houby. Pokud použijete houbový prášek, získáte celé spektrum Grifola frondosa

Účinky dle TCM:

Doplňková terapie u nesprávného dělení buněk prsu, zlepšení obranyschopnosti proti virům, snižuje hladinu tuků, pomáhá regulovat krevní tlak a podporuje imunitní systém
 
Je známo, že houby Maitake pomáhají regulovat náš imunitní systém tím, že stimulují lymfocyty imunitního systému, jako jsou přirozené NK buňky a t-helper buňky.

Historické využití léčivých hub Maitake:

Maitake, Grifola frondosa, je běžně známá jako slepička lesní nebo tančící houba. Hojně se vyskytuje v listnatých lesích Severní Ameriky a Japonska. Je to jedlá houba zemité chuti. TCM tuto houbu využívá pro její podporu imunitního systému. Houba (plodnice) obsahuje polysacharidy, jako jsou beta-glukany, které jsou spojovány se zdravým růstem a obnovou buněk.

Maitake se stala poměrně známou v 90. letech 20. století poté, co Dr. Hiroaki Nanba, farmakolog z Japonska na Farmaceutické univerzitě v Kobe, začal izolovat a testovat různé polysacharidové frakce z Maitake. Mnohé z těchto frakcí byly poměrně silnými imunomodulačními látkami.

Různé experimenty na zvířatech ukazují účinek Grifoly frondosa ve vysokých dávkách na cukrovku. Menší klinické studie s extraktem Grifola frondosa uvádějí 30% snížení hladiny cukru v krvi u čtyř pacientů z pěti a významné zlepšení u pacientů s diabetem 2. typu. 
V pokusech na zvířatech vedlo přidání Grifoly frondosa k normální stravě (5–20%) ke snížení hladiny cholesterolu. 
Několik studií naznačuje, že Grifola frondosa může dočasně snížit krevní tlak.O houbě:

Rozšíření a přirozené prostředí v přírodě:
Maitake se vyskytuje hlavně na pařezech nebo na základně odumřelých nebo umírajících listnatých stromů, jako je dub, jilm, javor, bříza a někdy modřín. V ojedinělých, velmi vzácných případech byl maitake nalezen také na borovicích.

Použití:
jedlá houba, léčivá houba

Maitake byl již před několika stoletími považován za zvláštní specialitu, zejména v Asii. Důvodem je na jedné straně její neobvyklý tvar připomínající keř, který umožňuje houbě zvláště dobře se přizpůsobit svému prostředí a umožňuje jí tak být vynikající kamufláží. Na druhé straně byl díky svým přísadám považován za tak cenný, že místa, kde byla nalezena byla přísně tajná. Dnes je maitake v Asii i v evropsko-americkém regionu známá jako lahodná masitá jedlá houba, která se vyznačuje vysokou nutriční hodnotou a léčivými vlastnostmi. Z tohoto důvodu tato houba také přitahuje velký zájem farmacie a byla cenným výzkumným objektem pro korejská, Japonská a americká studia. Plodnice mají nahnědlou až tmavě šedou barvu. Z každého stonku hub vyraší mnoho překrývajících se klobouků o průměru 2 - 10 cm. Mladé plodnice chutnají obzvláště jemně. Plně dospělý maitake lze sušit a připravit z něj čaj. Za obzvláště dobrých podmínek může Grifola frondosa produkovat plodnice o hmotnosti 500 g a více. Houba obsahuje mnoho polysacharidů, jako je beta-glukan, grifolin a grifolan, jakož i velké množství ergosterolu a provitaminu D.

Produkt vznikl ve spolupráci s těmito partnery:

Bild6.jpe 

Mikrobiologickým ústavem
Univerzity v Innsbrucku, Rakousko
Kontakt: Univ.-Prof. Dr. Ursula Peintner

Farmaceutickým ústavem / Farmakognonosií
a Centrem pro molekulární biologie Innsbruck,
University of Innsbruck, Rakousko
Kontakt: A. Univ.-Prof. Dr. Judith M. Rollinger

botanickým institutem tje,
University of Innsbruck, Rakousko
Kontakt: Mag. Cäcilia Lechner Pagitz

logo_mrca

MRCA Mushroom Research Center Austria GmbH

ADSI_logo

Austrian Drug Screening Institute GmbH

 header_top_logo_uniwien

Cell Imaging and Ultrastructure Research University ve Vídni, Rakousko Kontakt: Ao Univ. Prof. Dr. Irene Lichtscheidl

CE_cemit_UT_4C_klein

Cemit Center of Excellence in Medicine a IT GmbH

Upozornění 

Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Doplněk stravy není určen jako náhrada pestré a vyvážené stravy. Uchovávejte mimo dosah dětí. Skladujte v suchu a temnu, při teplotě do 25 °C.

Při těhotenství, kojení, užívání léků se poraďte se svým lékařem dříve, než začnete přípravek používat. Podávání dětem do 3 let doporučujeme konzultovat s lékařem.

Evropská legislativa nám bohužel zakazuje uvádět na našem webu informace o léčivých účincích produktů z vitálních hub. 

Informace o účincích vitálních hub včetně provedených lékařských studií jsou volně přístupné na internetu. Použijte internetové vyhledavače a nebo se mrkněte na náš facebook, kde se Vám snažíme tyto produkty více přiblížit. :o) 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Produkty
Hmotnost: 0.35 kg
5
3x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
Z Avatar autora | 31.3.2024
Maitake pomohla se zmenšením polypu v děloze.
5
Z Avatar autora | 27.2.2024
Pomáhá.
5
M Avatar autora | 17.5.2021
Kamarádka mi tuto houbu doporučila jako prevenci rakoviny prsu. Dávám raději i dceři...

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Společnost Tyroler Glückspilze® vyrábí hodnotné houbové produkty pro potravinářství, lékařství a zemědělství. Sortiment společnosti Tyroler Glückspilze® zahrnuje vitální houby v bio kvalitě jako potravinové doplňky, bio jedlé houby, mykorhiza hnojiva pro rostliny, ale také houbový podhoubí ("semena" hub), substráty, houbové kultury a vše pro pěstování hub pro komerční pěstitele i domácí zahrádky. Výroba probíhá v nejlepší bio kvalitě v čisté kultuře v Tyrolsku, používají pouze suroviny, které pocházejí z ekologického zemědělství, převážně od regionálních dodavatelů.

Tyroler Glückspilze® je jediným dodavatelem, který nabízí tak široký sortiment jedlých a vitálních hub, mykorhiz a houbových výtrusů v nejlepší bio kvalitě a z Rakouska - rozmanitost a kvalita produktů je v Evropě jedinečná.

Výrobce o sobě říká:

Naše vize: obohatit naši každodenní výživu o širokou škálu ekologicky pěstovaných vitálních a gurmánských hub, oživit krásné aromatické recepty z babiččiny kuchyně s použitím znovuobjevených a nově objevených druhů hub.
A pro dosažení těchto cílů založit nejmodernější profesionální pěstování hub jako nový zemědělský obor v Rakousku, resp. v Evropě.
Základem pro to je náš základní výzkum v laboratořích MRCA; pro naše průkopnické kultivační a průzkumné práce jsme se stali uznávanými partnery Leopold-Franzensovy univerzity v rakouském Innsbrucku v Tyrolsku a náš výzkum se stal společným předmětem studia mikrobiologie, farmakologie a botaniky.

Od roku 1997 jsme zkoumali a shromažďovali poznatky z univerzit a školek, podnikali vzdělávací cesty a prováděli studie v zahraničí, takže dnes máme k dispozici pozoruhodnou a rozsáhlou sbírku myceliových kultur. Díky této historii a na základě našich více než patnáctiletých zkušeností a partnerství s houbovým organismem se nám podařilo vybudovat Mushroom Research Center Austria jako respektovanou instituci v oboru a zároveň největšího poskytovatele potřeb pro pěstování hub ve střední Evropě.

Pod touto novou značkou Tyroler Glückspilze® provozujeme od roku 2012 prostřednictvím našeho centra MPC Mushroom Production Center LCC výrobu a prodej čerstvých bio jedlých a vitálních hub pro potravinářský trh, bio léčivých a vitálních hub pro trh s doplňky stravy, sušených hub a mycelia v komerčním měřítku nebo pro vaši zahradu a celý sortiment nabízíme ex works a prostřednictvím našeho internetového obchodu http://gluckspilze.com.